COMPETITION AND TALENT
DEVELOPMENT PROGRAM

Świat Marki: McDonald's

Świat Marki: McDonald's
Już trzeci raz w historii konkursu marka McDonald’s oddaje w Wasze ręce swoją komunikację! W finałowych filmach realizowanych dla tej słynnej marki widzieliśmy już kosmitów, „bandytów” i zakochane pary. Czym tym razem zaskoczycie jury, a potem widzów i całą publiczność zgromadzoną na finałowej gali?

CLICK HERE IF YOU WANT TO READ THIS ARTICLE IN ENGLISH.

Dowiedzcie się, czego marka McDonald’s poszukuje w konkursie, a także, jak realizuje się kampanie marketingowe dla brandu, który towarzyszy swoim odbiorcom właściwie od zawsze. O wyzwaniach stojących przed uczestnikami rozmawiamy z Jakubem Strutyńskmi, Field Marketing Managerem McDonald’s.
Posłuchaj rozmowy z Jakubem Strutyńskim z marki McDonald's.

Nowatorskie spojrzenie na markę 


Współpraca z konkursem Papaya Young Directors daje możliwość pokazania i przede wszystkim dowiedzenia się, jak na brand patrzą młodzi ludzie. To jest kluczowe we współpracy z twórcami, którzy dopiero zaczynają swoją karierę – oni nie powielają schematów, tylko opowiadają swoje, często ważne dla nich historie. Marka McDonald’s, która już po raz trzeci współpracuje z PYD, liczy na odważne scenariusze, które będą odbiegać od ich klasycznej komunikacji. Mają odnosić się do emocji związanych z marką. Tu chodzi o to, żeby nie powielać stereotypowych oczekiwań. 

Krąg życia


Marka McDonald’s to fenomen, bo gości w żołądkach, a często także i w sercach wielu osób na co dzień. Stanowi swego rodzaju cykl życia, bo burgery z restauracji wielu osobom towarzyszą przez całe życie. Marka nie ukrywa, że aby dobrze i precyzyjnie skierować reklamę do takiego odbiorcy, trzeba być uważnym na kwestie lokalne i społeczne na danym rynku. 

Radość i lokalność


Marka McDonald’s stara się, żeby słowo radość było jednym z najważniejszych aspektów ich komunikacji. Choć u podstaw komunikacji kluczowe jest jedzenie, to starają się, aby każda z wizyt niosła za sobą coś więcej. Doświadczenie, które towarzyszy każdej wizycie w restauracji McDonald’s jest zawsze czymś osobistym i indywidualnym. Jednak oprócz jednostkowości, marka McDonald’s skupia się na lokalności – restauracje prowadzone są przez przedsiębiorców, którzy najczęściej zakładają je w swoim otoczeniu. Globalna marka McDonald’s chce więc być kojarzona właśnie z lokalną społecznością. Stąd też w każdym kraju znajdziecie inne, spersonalizowane dania, które tworzone są pod dany rynek (przykładem może być osławiony Burger Drwala).

Wartości 


Za marką McDonald’s u podstaw, a także w tym trudnym momencie, w którym się znajdujemy, stoi bezpieczeństwo, jakie oferują swoim gościom. Kolejnym ważnym aspektem, który towarzyszył marce od zawsze, jest dostępność. Marka stara się docierać do największej ilości miejsc, czy godzin otwarcia restauracji. Ostatnim, ale nie mniej ważnym z filarów jest kwestia etyki rozumianej jako fundament biznesu.
Przeczytaj także
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.