COMPETITION AND TALENT
DEVELOPMENT PROGRAM

Świat Marki: Multikino

Świat Marki: Multikino
Uczestnicy konkursu nie ukrywają – kino to ich konik. Dlatego w tym roku, mimo problemów związanych z pandemią, kolejnym partnerem głównym została marka Multikino. Wierzymy, że w to właśnie dla nich powstaną filmy, które pokażą, jak mocno zależy młodym odbiorcom na tym medium. I jak bardzo każdy z nas chciałby już rozsiąść się na wygodnym fotelu w ciemnej sali kinowej.

Zaloguj się i zgłoś swój pomysł dla Multikina — na zgłoszenia czekamy do 14 marca!

CLICK HERE IF YOU WANT TO READ THIS ARTICLE IN ENGLISH.Posłuchaj rozmowy z Szefem Marketingu Multikina, Sebastianem Wojną.

Magia kina

Kino sprzedaje produkt tzn. film oraz związaną z nim usługę – oglądanie filmów w unikalnym środowisku. To przestrzeń, w której w sensie duchowym i fizycznym doświadczamy obrazów, pozwalając wyłączyć się do wszelkich innych bodźców. Kino stało się też miejscem tzw. „wspólnego” doświadczenia – widzowie mogą współodczuwać to, co dzieje się na ekranie, a emocje przeżywane wspólnie potrafią jeszcze mocniej rezonować. 

Sala kinowa na nowo 

Multikino chce stać się kreatywną przestrzenią, która otwiera się na rozmaite inicjatywy, wychodzącą poza klasyczne wyobrażenie kina. Organizowane są tam liczne pokazy i premiery oper, streamingi z międzynarodowych spektakli teatralnych i wydarzeń muzycznych. Multikino stara się przybliżyć widzowi to, co prawdopodobnie najczęściej jest gdzieś poza ich zasięgiem. Oprócz pokazów filmów, w salach kinowych organizowane są także słuchowiska, skierowane do każdego, kto chce poszerzyć swoje postrzeganie wyobraźni. 

Promocja 

Wprowadzenie filmu na rynek tzn. przeprowadzenie premiery, to skomplikowany proces. Za każdym filmem stoi wiele osób, od dystrybutora, po zespół marketingowy, które przed każdą premierą muszą przeprowadzić kampanię reklamową skierowaną do konkretnego odbiorcy. Ważne jest tutaj nie tylko określenie grupy docelowej, do której kierujemy dany tytuł, ale także dobrze zaprojektowany plakat, czy precyzyjnie skierowana kampania. To rzeczy, które później mają ważny wpływ na to, czy dany film zarobi (tzn. czy widzowie kupią na niego bilet).

Premierowość 

Film można obejrzeć na różnych nośnikach, ale to kino jest tym pierwszym i to odgrywa ogromną rolę i dla widzów i dla kin, które wiedzą, że dysponują wyjątkowym „produktem”. Oglądanie filmu przedpremierowo lub w premierowy weekend, daje kinofilom i ludziom zainteresowanym życiem kulturalnym, poczucie „trzymania ręki na pulsie”. To wyjątkowo ważny aspekt, ponieważ zabieranie głosu, dzielenie się opiniami, stało się istotnym elementem życia kulturalnego. Multikino stara się rozwijać tę misję, wspierając liczne festiwale filmowe i pokazując w swoich kinach filmowe perełki z całego świata.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.