COMPETITION AND TALENT
DEVELOPMENT PROGRAM

Opowiedz historię na własnych zasadach. Poznaj kategorie 7. edycji PYD

Opowiedz historię na własnych zasadach. Poznaj kategorie 7. edycji PYD
“Stories” to najistotniejszy czynnik 7. edycji – szukamy szalonych, niekonwencjonalnie opowiedzianych historii w różnych formach i formatach. Dlatego hasłem przewodnim nadchodzącej odsłony konkursu Papaya Young Directors jest #upsidedownstories – by co znane wywrócić do góry nogami. Wszystko to w ramach trzech kategorii – Branded Stories, Music Stories i Instagram Stories. Sprawdź i przygotuj się na ogłoszenie konkursowych tematów 16 grudnia. 

Kategoria Branded Stories 

Branded Stories to kategoria filmów reklamowych stworzonych dla Partnerów Głównych konkursu. To właśnie na niej opierał się konkursu przez pierwsze pięć edycji. Filmy w kategorii Branded Stories są tworzone w odpowiedzi na tematy marek patronujących inicjatywie. Uczestnicy mogą popisać się kreatywnością i niekonwencjonalnym myśleniem. Nie są ograniczeni wpływem reprezentantów marek – ci widzą spoty dopiero podczas Finału Konkursu. Pomysły mogą opierać się na storytellingu, formie filmu dokumentalnego, mockumentu czy animacji. Najważniejszy jest tu oryginalny pomysł i umiejętna jego adaptacja. 

Celem kategorii Branded Stories jest wniesienie nowej, młodej jakości do branży reklamowej – nie tylko w formie błyskotliwych i satysfakcjonujących dla widza spotów, ale także w postaci nowo-odkrytych talentów filmowych. 


Kategoria Music Stories 

Music Stories to kategoria teledyskowa. Polega na stworzeniu muzycznego klipu na podstawie wskazówek dostarczonych od Partnera kategorii i muzyków – wykonawców  utworów, Uczestnicy interpretują utwór na swój własny sposób, tworząc pomysł-scenariusz na teledysk. Podobnie jak w kategorii Branded Stories, najbardziej liczy się nowatorska idea i sposób jej przekazania na poziomie eksplikacji reżyserskiej, a w przypadku zakwalifikowania się do dalszego etapu – na ekranie. 

W 7. edycji konkursu PYD uczestnicy będą pracować nad pomysłem na teledysk do aż siedmiu utworów znanych polskich wykonawców.


Kategoria Instagram Stories 

Instagram Stories to nowość w konkursie tworzona we współpracy z Instagramem i Facebookiem. Kategoria polega na stworzeniu wertykalnego filmu dla Partnerów Głównych konkursu (Branded Stories oraz Music Stories) przeznaczonego specjalnie do medium, jakim jest Instagram. W końcowym etapie finaliści będą realizować filmy na Instagram TV oraz skrót-teaser na Instagram Stories. Uczestnicy mogą przesyłać eksplikacje reżyserskie z pomysłami na film reklamowy i teledysk, ale w formie wertykalnej. Forma wertykalna musi być podkreślona w eksplikacji reżyserskiej. 

Wertykalny kontent rządzi się swoimi prawami – różni się w nim sposób prowadzenia historii, kadrowania, a najważniejsza jest umiejętność przyciągnięcia uwagi widza. To także format, w którym stosunkowo łatwo jest pozwolić sobie na szaleństwo – wciąż jest to młode medium, o nieodkrytym potencjale. Uczestnicy konkursu mają szansę na stworzenie innowacyjnej formy w wertykalnym formacie – być może to okaże się odpowiednią strategią do zwycięstwa w 7. edycji PYD. 
Przeczytaj także
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.