COMPETITION AND TALENT
DEVELOPMENT PROGRAM

Szalone teledyski stworzone na potrzeby fabuły

Przyjaciele - Smelly Cat
Przyjaciele - Smelly Cat
Serialowi twórcy na przestrzeni kilku sezonów mają wystarczająco dużo czasu ekranowego, w którym mogą eksperymentować z formą i zaskoczyć widza czymś niespodziewanym. Dlatego zdarza im się znienacka zaserwować teledysk. To na tyle otwarta forma, że można ją wykorzystać w różnoraki sposób – najczęściej komediowy, podkreślający grozę postaci lub uwiarygodniający świat przedstawiony. Sprawdźcie, które seriale korzystały z formy teledysku! 

1. Przyjaciele - Smelly cat 

Największy przebój Phoebe z Przyjaciół doczekał się swojego teledysku. W jednym z odcinków bohaterka została odkryta przez jednego z producentów muzycznych, który zorganizował profesjonalne nagranie utworu oraz klipu. W ostatecznej wersji Phoebe została niestety zdubbingowana przez inną piosenkarkę. Sam teledysk jest istną satyrą tego gatunku, uosabiając jednocześnie jego charakter na początku lat 90. 

Phoebe Buffay - Smelly Cat
2. Breaking Bad - The Ballad of Heisenberg 

W drugim sezonie jeden z odcinków Breaking Bad zaczyna się od lekkiej piosenki latino, która jest nośnikiem całkiem nieprzyjemnej historii. Opowiada o Heisenbergu, który swoją metaamfetaminą podbija rynek, stając się ogromną konkurencją dla meksykańskiego kartelu. Kontrast pomiędzy lekkością muzyki a obrazami ofiar kartelu, uderza i zostawia z pytaniami o mieszanie się rozrywki z tragedią.
Los Cuates de Sinaloa - Negro Y Azul (From Breaking Bad)
3. Jak poznałem waszą matkę - Let’s go to the mall

Robin Scherbatsky i jej piosenka z czasów, kiedy była nastoletnią gwiazdą lat 90., jest na tyle chwytliwa, że ciężko ją zapomnieć po pierwszym przesłuchaniu. Co ciekawe, teledysk wygląda jak żywcem wyjęty z lat 80., bowiem jak twierdzi Robin w serialu „lata 80. przyszły do Kanady w 1993”, co jest oczywiście małym pstryczkiem twórców tej produkcji w stronę sąsiadującego kraju.

Robin Sparkles - Let's Go To The Mall
4. Ślepnąc od świateł - Od braci dla braci

Krzysztof Skonieczny jako raper śpiewający w serialu Ślepnąc od świateł to jeden z elementów, który podkreślał mroczny klimat polskiej produkcji. Autentyczność postaci wykonawcy i tekst utworu nawiązujący do głównych motywów serii to zalety tej piosenki, która z powodzeniem mogłaby znaleźć się na playliście miłośnika rapu.
PIORUN - Od braci dla braci
5. Rick and Morty - Get schwifty 

Rick and Morty w jednym z odcinków ich kosmicznych przygód musieli wziąć udział w międzygalaktycznym konkursie talentów muzycznych. Od jakości występu zależało istnienie ich planety, więc wysokość stawki wpłynęła na ich kreatywność. Piosenka Get shwifty nie niesie ze sobą wielkich wartości (w końcu została napisana przez Ricka), a słowo „shwifty” nie istnieje nawet oficjalnie w języku angielskim, ale trudno odmówić tej piosence jej absurdalnej zdolności do wpadania w ucho.

Get Schwifty Music Video | Rick and Morty | Adult Swim
6. The Office - Straight Outta Scranton

Czegoż to nie wymyślą ludzie, którzy nudzą się w biurze! Zestawienie kończymy raperskim teledyskiem Michaela Scotta i Dwighta Schruta z The Office. Teledysk jest tak raperski, jak raperscy są główni bohaterowie serialu, czyli średnio, aczkolwiek samo rymowanie do melodii Lazy Sunday z Saturday Night Live wychodzi im wspaniale. Polecamy szczególnie fanom The Office, ale także tym, którzy kochają świadomie kiczowate teledyski. 

Straight Outta Scranton - The Office US
Przeczytaj także
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.