COMPETITION AND TALENT
DEVELOPMENT PROGRAM

O konkursie

Papaya Young Directors to jedyny konkurs w Europie, który pozwala młodym reżyserom na bezpośrednie wejście do zawodu w branży filmowej, reklamowej i kreatywnej. 


Aby wziąć udział w konkursie, należy:
  • zalogować się do panelu uczestnika 
  • napisać pomysł na film – eksplikację reżyserską, na podstawie briefu danej marki lub artysty 
  • załadować pracę do panelu uczestnika

Panel uczestnika zostanie uruchomiony wraz ze startem 8. edycji konkursu. Wtedy też będzie można przeczytać wszystkie briefy od marek i artystów, biorących udział w konkursie. Na ich podstawie należy napisać pomysł (eksplikację reżyserską) na film reklamowy (w przypadku marek) bądź teledysk (w przypadku artystów).

Prace można zgłaszać indywidualnie bądź w duetach. Według regulaminu, jedna osoba bądź duet można złożyć nie więcej niż dwie eksplikacje na markę (niezależnie od kategorii), i maksymalnie dwa pomysły w kategorii teledyskowej. 

Po zamknięciu zgłoszeń prace ocenia kilkudziesięcioosobowe jury, składające się z dyrektorów kreatywnych, copywriterów, operatorów, reżyserów, krytyków i edukatorów filmowych.

Autorzy wybranych przez jurorów najlepszych eksplikacji zapraszani są do kolejnych etapów – warsztatów, przygotowania shootingu boardu, a w przypadku znalezienia się w finałowym gronie – finaliści otrzymują nagrodę pierwszego stopnia – budżet na realizację filmu. 

Prócz budżetu, finaliści otrzymują kontakty do firm wspierających konkurs i jego uczestników. Są to: firmy rentalowe, studia postprodukcyjne, jak również chętni do współpracy operatorzy, scenografowie, kostiumografowie, kierownicy produkcji, kaskaderzy, kompozytorzy. Przez cały okres powstawania filmu finaliści mogą liczyć także na opiekę mentorską członków jury konkursu. 

Premiera filmów oraz wręczenie nagród odbywają się na gali podczas finału konkursu.

Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów szkół filmowych, artystycznych, humanistycznych, filmowców amatorów, jak również osób bez dyplomu w przedziale wiekowym 20-35 lat (liczone rocznikowo).

Do tej pory odbyło się siedem edycji konkursu, w ramach których zrealizowano 118 filmów dla 40 sponsorów.
Ta przygoda dla każdej marki jest fascynująca. Można zobaczyć przez pryzmat młodych, jak powinna wybrzmiewać komunikacja do tej grupy.
Magda Kicińska
PZU
Papaya Young Directors daje możliwość odkrycia tych nieznanych gwiazd, tych, którzy dopiero zaczynają, mają zupełnie świeże spojrzenie na to, co dotychczas robimy. I to jest super. Bardzo dobrze zorganizowany konkurs.
Adam Szałamacha
Allegro
Po konkursie zmieniło się w zasadzie wszystko w moim życiu.
Weronika Ławniczak
II Nagroda Papaya Young Directors 2016
roster reżyserski Papaya Films
Kiedy skończył się konkurs trzeciej edycji wydaje mi się, że moje nazwisko wśród klientów przestało być anonimowe.
Jan Wąż
finalista Papaya Young Directors 2016
rep. High Spot
Super w tym konkursie jest to, że każdy może się tego podjąć, nie trzeba się przejmować czy znamy tę branżę, czy dużo o niej wiemy.
Kajetan Plis
Papaya Young Directors 2015
rep. Hart Warsaw
Myślę, że ten konkurs przyspieszył moją karierę o dobre 10 lat.
Julia Rogowska
Papaya Young Directors 2015,
roster reżyserski Papaya Films
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z serwisu www. Jeśli nie życzysz sobie, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.